X

Nový přírůstek do rodiny Raspberry-Pi

Jsou to již 4 roky, co bylo světu představeno zařízení Raspberry Pi a za tuto dobu se prodalo již více jak 8 milionů kusů těchto mikropočítačů. Na oslavu čtvrtých narozenin přišli vývojáři s novinkou v podobě nového modelu Raspberry Pi 3.
Tato novinka přináší několik poměrně zásadních vylepšení. Nejvýznamnější je bezesporu podpora bezdrátového připojení pomocí technologií Wi-Fi (protokol 802.11n) a Bluetooth ve verzi 4.1. Předchozí modely jste museli doplnit USB dongly a řešit omezený počet USB portů nebo se smířit s dráty navíc. Nový model dále nabízí 4 jádrový 64-bitový procesor, který je cca o 50-60% výkonnější než předchozí generace a zhruba 10x výkonnější než první Raspberry. Bohužel zatím není dostupný obraz 64-bitového systému, na ten si budeme muset počkat několik dalších měsíců.
Cena nového Raspberry zůstává na sympatických $35 (cca 870Kč bez DPH a dopravy), tedy stejně jako předchozí generace Raspberry 2 Model B. Ta zůstává v prodeji stejně jako Raspberry 1 B+ a Raspberry 1 A+, ty byly zlevněny na $25 a $20.
Zdroj: www.raspberrypi.org

 

Tags: